Okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzny

Istnieją różne aspekty, które są często pomijane przy wyborze okularów dobrej jakości. Czynniki takie jak kształt twarzy i rodzaj soczewek decydują o tym, czy okulary rzeczywiście pasują do naszego wizerunku. Ale okulary przeciwsłoneczne to nie tylko wygląd, ale przede wszystkim praktyczność. Ważne, by wybrać takie szkła, które nie tylko będą chronić nasze oczy, ale i będą dobrze się prezentować.

Kształt twarzy

Prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem do rozważenia przy wyborze okularów jest kształt twarzy

Autor zdjęcia: Johannes Martin

Prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem do rozważenia przy wyborze okularów jest kształt twarzy. Nie ma doskonałych okularów dla każdego owalu twarzy. Okulary przeciwsłoneczne męskie powinny być zdecydowane: podkreślać linię szczęki, pasować do nosa i harmonizować się z linią włosów. Okrągłe twarze mają miękkie krawędzie i szerokie kości policzkowe, dlatego sprawdzą się przy nich wąskie, kanciaste okulary. Osoby o owalnych twarzach są w najlepszej sytuacji. Pasują im prawie wszystkie rodzaje oprawek. Przy twarz kwadratowej należy unikać grubych oprawek, poza tym można wybrać zarówno okrągłe, jak i ostre krawędzie. Twarze trójkątne, ze zwężającym się podbródkiem, świetnie wyglądają z szerokimi okularami o dość grubych oprawkach.

Funkcjonalność

Powinniśmy mieć pewność, że nasze okulary blokują co najmniej 90% promieni UVA i UVB. Istnieje wiele błędnych przekonań na temat bezpiecznych kolorów soczewek. Jednak każdy kolor jest dobry, różni je tylko wpływ na postrzeganie istniejących źródeł światła. Czarne szkła nie równają się lepszej ochronie przed słońcem. Z kolei soczewki polaryzacyjne są droższe, ale warte swojej ceny. Mogą być przydatne dla osób dużo jeżdżących samochodem i uprawiających sporty na świeżym powietrzu. Dobrze dobrane okulary przeciwsłoneczne męskie powinny łączyć efektowny design z dopasowaniem do naszego stylu życia.

Comments are closed.