Klasyczne okulary dla mężczyzn

Klasyczne okulary przeciwsłoneczne męskie pasować będą do każdej wybranej stylizacji, zarówno eleganckiej, jak i sportowej (więcej tutaj). Przybierają zazwyczaj postać kwadratowych szkiełek osadzonych na grubych lub cienkich oprawkach.

Okulary do twarzy pociągłej

Klasyczne okulary przeciwsłoneczne męskie pasować będą do każdej wybranej stylizacji, zarówno eleganckiej, jak i sportowej

Autor zdjęcia: @lattefarsan

Jeśli twarz mężczyzny jest pociągła, pasować będą do niej okulary o szkiełkach nieco bardziej zaokrąglonych, niż te standardowe. Okrągłe szkiełka sprawią, że twarz i jej rysy nabiorą nieco dynamiki i zdobędą interesujący wyraz. Okrągłe szkiełka w okularach przeciwsłonecznych mogą być też innego koloru, niż czarny. Panowie coraz częściej przekonują się do słonecznych odcieni szkiełek o barwie żółtej, pomarańczowej, czy nawet różowej. Na szczęście ten kolor w męskim środowisku przestał stanowić temat tabu!

Okulary do twarzy okrągłej

Jeśli twarz mężczyzny z kolei jest okrągła, okulary o kulistych kształtach raczej się tu nie sprawdzą. Warto przyjrzeć się okularom o kwadratowych szkłach lub ewentualnie prostokątnych. Są one bardzo gustowne i estetycznie pokrywać się będą z licznymi elementami męskiej stylizacji. Oprawki mogą być różnej grubości. Jeśli są szerokie, sprawiać mogą wrażenie, że mamy do czynienia z intelektualistą i myślicielem. Pasują do czarnych strojów i ciemnych uzupełnień garderób.

Okulary do twarzy kwadratowej

Do twarzy przypominającej kształtem kwadrat wybrać można klasyczne okulary typu rayban. Mają one solidne, czarne oprawki i świetnie przylegają do nawet najbardziej skomplikowanych pod względem kształtów nosów. Noszą je nastolatkowie oraz mężczyźni dojrzali. Trudno sobie wyobrazić popularną obecnie stylizację na drwala bez obecności właśnie tych okularów. Pasują zarówno do przewiewnego t – shirta z czapką z daszkiem oraz do kraciastej koszuli z szelkami.

Comments are closed.